piątek, 18 stycznia 2019

Dbajmy o środowisko :)

Od lat segreguję śmieci. Od lat na zakupy używam torby z materiału. Sama je sobie szyję :) Tu, na moim blogu można zobaczyć jak atrakcyjne mogą one być. Kolorowe, większe mniejsze... 
A teraz idę dalej! 
Nie ja to wymyśliłam! Nie ja pierwsza i mam nadzieję, że nie ostatnia, używam takich torebek na zakupy owoców i różnej drobnicy w marketach. Zamiast kilku "zrywek" w sklepie, proponuję coś, co większość z nas potrafi uszyć dla siebie i swoich bliskich. Mniej foliowych woreczków, reklamówek wyniesiemy ze sklepu. Mniej wyrzucimy... gdziekolwiek! ;)  

Mocno wspieram szycie takich siateczek. To kosztuje niewiele. Wystarczy stara firanka, kawałki organzy, tiulu... sznureczek, tasiemka... i trochę czasu spędzonego przy maszynie do szycia :) 

Proszę bardzo, to "wynalazek", który popieram :) Pozdrawiam :) Uszyjcie sobie takie woreczki! To naprawdę niewiele kosztuje :)


7 komentarzy:

 1. 😘 Jolciu, super inicjatywa, dołączam do niej 😘

  OdpowiedzUsuń
 2. Trabalhos muito importantes para o meio ambiente e aproveito para desejar um bom fim-de-semana.

  Andarilhar
  Dedais de Francisco e Idalisa
  Livros-Autografados

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne są te Twoje torby! Sama również szyję podobne, dla siebie i znajomych, wszystkim się podobają i służą nie tylko do noszenia zakupów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł! Nie spotkałam się z takim rozwiązaniem, ale torby bawełniane od lat już z upodobaniem stosujemy. Popieram zdecydowanie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam te wielorazówki na grupie "zero waste" - też uważam, że to świetny pomysł. Też uszyję kilka :) Torby szmaciane na zakupy mam już od dawna :) Twoje są świetne!

  OdpowiedzUsuń