sobota, 6 stycznia 2024

Kołderka dla Tysia

 "Kołderki za jeden uśmiech"

Uszyłam kołderkę dla Tysia. Tysiu jest bardzo radosnym, ciekawskim szkrabem. Uwielbia muzykę, przytulaski i zabawy. Uwielbia też muzykę- zwłaszcza na żywo. Tak napisała o nim mama, prosząc o kołderkę przytulankę.

No i jest kołderka :) Ja mówię o niej "muzyczna". Wszystko tutaj gra! Bębenek wystukuje rytm, cymbałki cicho dźwięczą, fortepian czasem głośniej, czasem cichutko podaje tony... Właśnie haftowane kwadraty z instrumentami muzycznymi są tu najważniejsze. To dzięki nim właśnie Tysiu, być może pozna dźwięki. Tłem są nuty i kolory. Całość jest puchata i cieplutka. Właśnie taka ma być kołderka za jeden uśmiech :)

Kołderka powstała dzięki koleżankom haftującym kwadraciki: Danuta i Karolina z Warszawy, Elka, Elunia z Jasła, Tenia ze Śremu, Maria z Elbląga. To właśnie one przygotowały kwadraty, ja - oprawiłam całość w patchworkową kołderkę. 

Oto kołderka dla Tysia :)Jeszcze kilka detali w zbliżeniu :)


I tak od... no wierzyć się nie chce! Od 20 lat istnienia projektu "Kołderki za jeden uśmiech" szyjemy kołderki dla dzieci z niepełnosprawnością i przewlekle chorych. Wiemy od rodziców dzieci, że faktycznie to dla niech radość. Dzieci uśmiechają się do nas w podziękowaniu. Otrzymujemy zdjęcia od rodziców, podziękowania, często utrzymują z nami kontakt, informują o sukcesach w rehabilitacji, przysyłają też życzenia na święta. Pamiętają o nas :) Dla nas to też radość :)

W marcu obchodzimy więc jubileusz! 20 lat!!! 


Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających i oglądających.

Jolcia :)3 komentarze:

  1. Wspaniała inicjatywa przynosząca radość. Piękna kołderka i oby wiele jeszcze takich kołderek powstało :-).

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie szyłam jeszcze "kołderki za jeden uśmiech" ale miałam przyjemność haftować kwadraciki, moja kołderka była o bajkowych księżniczkach, a druga składała się z kwadracików 3D ja uszyłam owieczkę, dziewczyny ślicznie odszyły, kołderki były piękne. Jolciu Twoja kołderka jest taka radosna z tymi nutkami i tęczowymi wstawkami, super. Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kołderka uszyte przez Ĵolcię są zawsze barwne i ciekawe.

    OdpowiedzUsuń