czwartek, 29 października 2009

Lubię rośliny.

Chyba każada z nas lubi rosliny w domu. Rosliny w doniczkach rosną dlugie lata. Zieleń koi wzrok. Ja lubie kwiaty nie tylko te zielone. Lubię te, które mają liscie w różnych odcieniach, w plamy, pasy... i te które kwitną.
Ponad rok temu dostalam storczyk. Przekwitl po jakims czasie. Ponownie zakwitl we wrzesniu. Kwitnie do teraz! Smieszny jest. Wypuszcza taaaakie dlugie "patyki" ze zgrubieniami, one rosną w oczach. Następnie rozwijają się kwiaty. W polowie wrzesnia,, moj storczyk, mial dwie galązki z kwiatami. Teraz już zaczyna gubić te kwiatki. Ale...! wyrastają kolejne "patyki" ze zgrubieniami! Myslę, że za jakis czas pokażę storczyk w pelniejszej krasie.
Kolejnymi kwiatkami, które kwitną w tej chwili w moim domu są fiolki od Koroneczki. Nie wiem czy one tak mają, że kwitną dwa razy w roku. Moje zakwitly ponownie.


5 komentarzy:

 1. One tak mają. Co więcej, dobrze nawożone i doświetlone potrafią kwitnąć od wczesnej wiosny do późnej jesieni. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie też tak kwitły, aż... [zaklejony]
  ktoś zapomniał je podlać i potem znowu zapomniał i potem znowu... i... przestały kwitnąć... ba nawet przestały mieć listki... ciekawe dlaczego? hmmm...

  OdpowiedzUsuń
 3. Jola zapraszam do mnie po wyróżnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A moja śmieszna roślinka z dziurami w liściach? Hę? ;D
  Pozdrowionka! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie też takie kwitną już któryś rok z kolei, a białe zapomniałam podlać przed wyjazdem do Warszawy i po powrocie kwiatki zaczęły opadać. Nie zdążyłam ich postawić na warstwie kamieni z wodą, a pod parapetem wiadomo - kaloryfer.
  Terenia

  OdpowiedzUsuń