czwartek, 13 sierpnia 2015

Łowickie wzory

Dokładnie dwa lata temu uszyłam dwie poduszki z łowickim wzorem. Można zobaczyć je tutaj: "W stylu folk", łowicki kogut  oraz "Folk po raz drugi", pasiak.  

Fascynacja folkowymi wzorami trwa. Podobają mi się żywe kolory, a tych nie brakuje w ludowych wzorach, wycinankach, haftach i ludowych strojach. 

Kiedy szyłam poduszki, nie było takiego zatrzęsienia wzorów ludowych na tkaninach. Sama więc rysowałam koguta, wzorując się na wycinance ludowej, a poduszkę w paski precyzyjnie zszywałam z pociętych, jednobarwnych tkanin. 

Teraz kupiłam bawełnę w łowickie wzory i uszyłam etui na druty! Kogut - to aplikacja, którą, podobnie jak poprzednio, narysowałam. przyglądając się wycinankom ludowym.
Proszę bardzo, oto co uszyłam :)Pozdrawiam serdecznie :)


16 komentarzy:

 1. Piekne , bardzo mi sie podoba.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. jak ja lubię te łowickie motywy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zebym ja umiala tak kredkami malowac jak ty tkaniną . Tym razem to przeszlas sama siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam folk, cudowne są te nasze motywy ludowe!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne etui! Mam nadzieję wkrótce je pomacać:), bo znam szczęśliwą właścicielkę. Ja kiedyś myślałam nad uszyciem etui, ale z tego myślenia jeszcze nic nie wynikło, tylko mały przybornik podróżny. Tkanina łowicka rzeczywiście cudna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Etui jest przecudne! A ten kogut to mistrzostwo. Taka misterna praca ;) Pięknie!
  Pozdrawiam,
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 7. Podziwiam za staranność :))
  wszystko perfekcyjnie opracowane !
  i wykonane !!

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczne, bardzo lubię takie pasiaki, mimo że ludowe klimaty nie koniecznie mi pasują. Ale ten jest śliczny bez dwóch zdań :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam okazję oglądać, dotykać :-) Świetne etui. Praca pięknie odszyta, tkanina rewelacja...a kogut, co tu dużo mówić doskonały ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bombowe etui. Wielki talent i precyzja. Podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny kogut! I w ogóle... Jolciu, płakać mi się chce na myśl o innych twoich pięknotach etno! Ostatni raz spróbuję się czegoś dowiedzieć na miejscu w połowie września. Jak nie... cóż, życie... Całusy zachwycone!!!

  OdpowiedzUsuń