niedziela, 27 września 2015

Śniadanie przy Błoniach


Uszyłam baner na cykliczną imprezę, w której często biorę udział. "Śniadanie przy Błoniach".:)  Organizatorem śniadań jest właściciel popularnej w Szczecinie mobilnej kawiarni..


Pomysł i projekt takiego uszytego "plakatu" powstał już dawno. Nawet materiały z nadrukiem ziarenek kawy i kubeczkami leżał w domu od... hmmm... ponad roku! Tak... czas leci ;)
Otóż właśnie ponad rok temu, trafiła do mnie oferta  z miejsca, gdzie można wydrukować na tkaninie własny wzór  , by przetestować nowe tkaniny. Do opracowania projektu graficznego zaprosiłam Julię i tak powstały cztery wzory. 
Do szycia, wybrałam trzy wzory. Dwa widać na zdjęciu gotowego banerka, a trzeci (filiżanki) jest wkomponowany w "plecki".Fajnie, że jest Cottonbee! To jest miejsce, gdzie na materiale o różnej grubości (gramaturze), możemy wydrukować własny, niepowtarzalny wzór! Dziękuję Cottonbee :) 

A na poniższym zdjęciu, raz jeszcze mój banerek i zadowolona gospodyni śniadania :)  W sobotę i niedzielę było wspaniale! Pogoda dopisała, smakowitych atrakcji i kawy nie zabrakło. Nooo... chyba, że ktoś zaspał na śniadanie i pojawił się ciut za późno ;)

Pozdrawiam 

 DOPISAŁAM :)
 Szczegóły to jest tak: wielkość około 90/110cm. Logo z napisem cafe rower, to oryginalne logo z fartuszka człowieka z kawowego roweru https://www.facebook.com/CafeRower?fref=ts powiększyłam sobie i uszyłam. Napis: Śniadanie przy Błoniach, sama zrobiłam aplikacje literek. No i rower: aplikacja. Narysowałam na papierze, patrząc na mały rysunek w książce. Cały projekt zrobiłam na arkuszu papieru w skali 1:1 Aplikacje są na flizelinie do aplikacji i przyszyte z ręki, przy użyciu stoki do pikowania, tuż przy brzegu. A potem to już tylko... szyłam, szyłam, szyłam... :) 
  Pikowanie! Nie mam dobrych zbliżeń :( Dół z rowerem i z logo jest wypikowany w kamienie, pomiędzy kubeczkami, tak więc kubeczki są ciut wypukłe. Góra z napisem jest wypikowana w przecinające się okręgi. Okręgi są jak kręgi na wodzie, od małego, powiększają się, powiększają.... i jest takich kilka nachodzących na siebie. W przyszłości zrobię więcej zbliżeń detali. Tu jakoś zapomniałam zrobić zbliżenia szczegółów.
14 komentarzy:

 1. Wspaniały baner :-) Gratuluję tkanin, świetnie wymyślone i dopasowane!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudownie :) Wspaniałe tkaniny i wykonanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Jolcia jak zwykle genialnie .Wspaniala kompozycja . Jestes artystką przez duże A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł i projekt na banerek oraz piękne wykonanie :))
  Sama korzystałam z CottonBee i również z ręką na sercu mogę polecić do takich jak ten specjalnych projektów.
  Pozdrawiam
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny projekt wykonałaś, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacja, brak słów...byłam pewna że to plakat, a Ty to uszyłaś, wielkie wow!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowity baner! Miałam okazję podziwiać na żywo Twój quilt dla Czarnej Owcy, więc mogę się domyślać jak starannie i pieczołowicie zaprojektowałaś i uszyłaś każdą literkę, każdy detal :) Szkoda że nie zrobiłaś zbliżenia na pikowanie, bo na pewno jest co podziwiać :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo mi sie podoba, ze nie porzucasz swoich pomyslow. banerek jest bardzo pro, estetycznie skomponowany, a rowerek jest cudowny! gratuluje!

  OdpowiedzUsuń