środa, 3 czerwca 2020

Dama w kapeluszu

Historia damy w kapeluszu jest długa... bardzo długa! Historia zaczęła się jakieś piętnaście lat temu. Tak! Wtedy właśnie w sieci znalazłam obrazek z damą w kapeluszu i zapisałam go na swoim komputerze. Uszyję kiedyś... I tak czas leciał, szyłam inne projekty, zajmowałam się innymi sprawami... od czasu do czasu pomysł witraża "Dama w kapeluszu" wracał. Po jakimś czasie przygotowałam "szmaty", coś tam zaczęłam nawet. Znowu projekt poszedł w odstawkę. I tak czas leciał, szyłam inne projekty, zajmowałam się innymi sprawami... No i po... piętnastu latach postanowiłam ten projekt zrealizować do końca. Kapelusze bowiem będą motywem dekoracyjnym w  przedpokoju. To też pomysł, który zrodził się... nooo... nie będę pisała ile temu ;)
Teraz uszyłam! Witraż ma wymiar 33/42cm. Czarna lamówka tworząca witraż jest wąska, ma 3mm. Z tym obrazkiem mam jeden problem. Nie mogę odszukać w sieci autora obrazu. Dużo zdjęć pokazuje się w sieci, ale... może przez brak znajomości języków obcych... nie daję rady? :( Proszę więc, jeśli uda się komuś znaleźć autora, dajcie znać. 
A! No i moja dama jest lustrzanym odbiciem oryginału. Chyba te piętnaście lat temu, nie pomyślałam, że używając flizeliny do aplikacji, przerysowując obrazek, otrzymam lustrzane odbicie! Hahaahaaa... :)  

Dokładam kilka fotek zrobionych w trakcie pracy.  Cieszę się z każdej Waszej wizyty tutaj. Pozdrawiam :)


11 komentarzy:

 1. Bardzo ładny !!! Wszystkie takie patchworkowe prace sprawiają, że... padam na twarz :)))
  Cudne są i już !!!
  Czasem wydaje mi się, że to niemożliwe jest. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O rety! Jestem pełna uznania i zazdroszczę samozaparcia. Ja pewnie bym o takie długoletnie ufoki odrzuciła. Podziwiam. Efekt powala na kolana. Moje uznanie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jolu piękna praca, baaardzo mi się podoba, nie wiem kto jest autorem obrazu ale patchworkowej interpretacji Ty👍😘

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna witrażowa dama :-) Robi niesamowite wrażenie :-)
  serdecznie pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Robi wrażenie! W sumie na podwórku też pasuje. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny witraż :) Pamiętam Twoje marzenia o kapeluszach. Wzory zachowałaś???
  Pozdrawiam dziś urodzinowo i życzę Ci realizacji wszystkich planów i spełnienia marzeń. Ściskam mocno <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Stawiam na Tamare Łempicką. Jolciu dama cudowna, osiagnelas mistrzostwo w szyciu, pikowaniu, doborze tkanin. Najlepsze zyczenia urodzinowe.Joaska

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniale odwzorowana dama. A kontury są naszywane na wierzchu?. wszystkie Twoje prace podziwiam! A na autora damy zwrócę uwagę. jak znajdę dam Ci znać.Pozdrawiam. Acha! jesteśmy spod tego samego znaku!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. dlaczego mam takie dziwne Unknown?

  OdpowiedzUsuń